--> <$BlogRSDUrl$>

فانوس

يک وبلاگ گروهی در عرصه‌ی سياست، اجتماع و فرهنگ

پيوند به مطالب ديگران

 

وبلاگ‌ها

 

Sunday, October 31, 2004


جشن هالووین
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آليوس ماکسيموس

Go to Wikipedia 


هالویین روز تعطیلی است که در شب 31 اکتبر هر سال جشن گرفته می‌شود؛ در این شب معمولا کودکان با لباس‌های مخصوص به در خانه‌ها می‌روند و با فریاد Trick or treat شکلات جمع‌آوری می‌کنند (این مهمترین بخش جشن هالووین است که Trick or treating یا guising خوانده می‌شود). این جشن در بیشترین کشورهای غربی جشن گرفته می‌شود؛ البته در ایالات متحده آمریکا، که ایرلندی‌ها این سنت قدیمی را در قرن 19 به آنجا بردند جشن بزرگتر و مفصل‌تر است.
اسم هالویین از اسم قدیمی‌تر Hallowe’en که اختصاری بر "شب عید مقدس" یا All Hallow’s Eve ریشه گرفته که بدلیل این است که این روز قبل از روز مقدس کاتولیکAll Saints است که قبلا بعنوان All Hollows خوانده می‌شد؛ خود All Hollows از All Hollowed Souls که به معنی تمام ارواح مقدس است گرفته شده.
نماد‌های معمول در هالووین نمادهای ترسناک و شبح‌مانند و یا غول‌های افسانه‌ای هستند. کرکترهای معمول هالووین شامل روح؛ ساحره؛ خفاش؛ دیو؛ گربه سیاه؛ موجودات روح مانند (banshees) و روح‌های اهریمنی است. مشکی و نارنجی رنگ‌های معمول هالووین هستند. نشانه‌های فصل پاییز مثل کدوتنبل و مترسک نیز در نماد‌های هالووین بازتاب یافته اند.
این هم لوگوی گوگل به مناسبت هالووین:

Search Google for Halloween 
برای مطالب بیشتر در مورد هالووین به این مقاله ویکی‌پدیا مراجعه کنید.

 
| Permalink |

وبلاگ گروهى فانوس

دربــاره فانـــوس و فانوســيان

آیینه فانوس (رها از فیلتر)

آخرين مطالب فانوس

 

سايت هاي خبري

 

سايت هاى شخصى

 

آرشيو

تماس با ما

- هر گونه برداشت مطلب و يا نقل‌ قول از نوشته‌هاى فانوس در سايت‌ها يا وبلاگ‌هاى ديگر با ذکر مأخذ و حتى المقدور دادن لينک به مطلب مجاز خواهد بود.

- ديدگاه‌هاى فکرى نويسندگان محترم فانوس لزوماً منعکس کننده آرا گردانندگان وبلاگ گروهى فانوس نيست.

- با ارسال مقالات و نيز مشارکت در تبادل نظرها و بحث ها به پربار شدن محتواى وبلاگ خود «فانوس» يارى رسانيد. فانوس متعلق به همه علاقمندان آينده ايران است.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

NOQTE

بازگشت به صفحه اصلى