--> <$BlogRSDUrl$>

فانوس

يک وبلاگ گروهی در عرصه‌ی سياست، اجتماع و فرهنگ

پيوند به مطالب ديگران

 

وبلاگ‌ها

 

Thursday, November 18, 2004


تلخ شیرین «هنر هفتم!»
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سيد سام الدين ضيائی

اول قرار بود با عکسی که دیروز دیدید یک مبحث کاملا جدی هنری و سینمایی را دنبال کنیم. اما از آن جا که اوستا کریم حدس زد بعد از شعر و داستان و یادداشت سیاسی و اجتماعی و دینی و چه می دانم نقاشی و عکاسی و هنرپیشگی و آخر عمری هم وبلاگ‌نویسی شاید از پس این یکی بر نیاییم آق رحیم را برای نجاتمان فرستاد تا با اظهار نظرش ما را نجات بدهد! اتفاقا آق رحیم کار خود را کرد و نظرمان را تغییر داد با سوژه نمکینش!
1) نظر دوست عزیزمان آق رحیم مخکوک در باره عکس مورد سوال همچین ما را «مخکوب‌» کرد که سرمان هنوز گیج میرود! سرباز هخامنشی و صحنه هایی از فیلم هندی زیبای باج که به مدت چند ساعت از سیما پخش شد؟!!! یاد فیلم «جاده های سرد» اثر به یاد ماندنی مسعود جعفری جوزانی افتادم. در یک صحنه حمید جبلی خطاب به مسئول داروخانه می گوید «تونم برو انترته بفروش!» آقا رحیم جان شما هم مثل خودم ثابت کردید این کاره نیستید و فقط به درد آخوند شدن می‌خورید! «تونم برو برا ولایت فقیه حاشیه تو بنویس!»
2) این آلیوس ماکسیموس هم که آدم را یاد فیلم رنج‌های مسیح می‌اندازد و نمی‌دانم چرا هر وقت اسمش را می بینم چهره مسیح مریم در این فیلم به خاطرم می آید، با یک نگاه حرفه‌ای گفت عکس خیلی قشنگیه و البته در مورد سرباز هخامنشی درست حدس زد و راهنمایی شد برای نفر بعدی.
3) این یکی یعنی آقا ماهان زد به خال:
:This picture is related to Oliver Stone's latest film Alexander The Great. By the way, don't forget to send me my present
اما جواب ماهان عزیز: Ok!Babe,I'll send it to your mailbox!
4) دوشیزه محترمه ساناز خانم هم که نمی دانم کدام فیلم و کدام کوروش را می گوید؛ ما که ندیدیم! شاید برای همین بود که اوس کریم، آق رحیم را فرستاد!
5) سرکار خانم شهلا خانوم که با سلام گرمش و با «درود بر سام عزیزم» ما را یاد خانم شهلا ریاحی هنرپیشه عزیز انداخت نشان داد یا در زمان هخامنشیان طراحی صحنه می کرده‌اند و یا استاد تاریخ کهن ایران در مراکز آموزش عالی‌اند که با آن عزیزی که در ابتدای جمله آوردند هر دو منتفی است و نباید سن شریفشان بیشتر از نوزده باشد! این طور نیست خانم ریاحی؟! راستی آن انار طلایی هم ظاهرا افتاده و چشم تیز بین شما عزیز متوجه‌اش شده است! اگر نه همه نیزه‌ها انار داشتند!
6) می‌خواستم عکس زیر را به عنوان جایزه برای آقا ماهان بفرستم. اما با اجازه ایشان بهتر است همه ببینند! این دفعه قرار نیست کسی نطر بدهد! همان «Alexander The Great» است. همان سرباز هخامنشی که در فیلم نقش محافظ «رکسانه» ( Rosario Dawson) همسر ایرانی اسکندر کبیر (Colin Farrell) را بر عهده دارد!


Alexander The great

 
| Permalink |

وبلاگ گروهى فانوس

دربــاره فانـــوس و فانوســيان

آیینه فانوس (رها از فیلتر)

آخرين مطالب فانوس

 

سايت هاي خبري

 

سايت هاى شخصى

 

آرشيو

تماس با ما

- هر گونه برداشت مطلب و يا نقل‌ قول از نوشته‌هاى فانوس در سايت‌ها يا وبلاگ‌هاى ديگر با ذکر مأخذ و حتى المقدور دادن لينک به مطلب مجاز خواهد بود.

- ديدگاه‌هاى فکرى نويسندگان محترم فانوس لزوماً منعکس کننده آرا گردانندگان وبلاگ گروهى فانوس نيست.

- با ارسال مقالات و نيز مشارکت در تبادل نظرها و بحث ها به پربار شدن محتواى وبلاگ خود «فانوس» يارى رسانيد. فانوس متعلق به همه علاقمندان آينده ايران است.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

NOQTE

بازگشت به صفحه اصلى