--> <$BlogRSDUrl$>

فانوس

يک وبلاگ گروهی در عرصه‌ی سياست، اجتماع و فرهنگ

پيوند به مطالب ديگران

 

وبلاگ‌ها

 

Wednesday, December 29, 2004


از خلیج عربی تا ورزشگاه عربى!
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
فرهاد گنجی


فکر نکنم تو هیچ کشوری به اندازه ایران ، وبلاگ نویس‌هايش برای نوشتن، اینقدر موضوع دمِ دست داشته باشند! بحث های سیاسی، انواع انتخابات پرماجرا، دستگیری های غیر قانونی بی پایان و ......... اینها همه موضوعات داخلی هستند. تو ایران اینقدر موضوع برای نوشتن هست که واقعاً نمیشه به همه‌اش پرداخت! تو این دو ماهی که از اینترنت دور بودم اتفاقات زیادی افتاده بود که جای تحلیل زیادی داره، ولی یک موضوعی که برام خیلی جالب بود، اهمیتی بود که بروبچز وبلاگ نویس به ماجرای خلیج فارس می دادن و تومارهای زیادی که برای امضاء ساخته می شد. ولی ایکاش، مسئولان کشورمان هم از همین ملت بودند. یک ماجرای جالبی که در همین کشاکش بحث خلیج فارس مطرح شده بود، افتتاح طرح ملی ورزشگاه «ثامن الائمه» مشهد بود؛ دقت کنید! ما وقتی خودمون نمی تونیم یک اسم ملی و ایرانی برای چنین مکانهایی انتخاب کنیم، چطور نباید انتظار چنین برخوردهایی از عرب‌ها داشته باشیم؟ مشکل ما سران عرب نیستند، همانطور که در زمان امضای قراردادهای گلستان و ترکمانچای هم، مشکل ما روسها نبودند! مشکل در همینجاست، در همين ايران! دوستان! بهتر است تومارهای اعتراضمان را خطاب به همین دولتمردان خودمان امضا کنیم. دوستان! مشکل همینجاست، راه دوری نروید ...

درود بر خلیج فارس و همه دوستدارانش!

 
| Permalink |

وبلاگ گروهى فانوس

دربــاره فانـــوس و فانوســيان

آیینه فانوس (رها از فیلتر)

آخرين مطالب فانوس

 

سايت هاي خبري

 

سايت هاى شخصى

 

آرشيو

تماس با ما

- هر گونه برداشت مطلب و يا نقل‌ قول از نوشته‌هاى فانوس در سايت‌ها يا وبلاگ‌هاى ديگر با ذکر مأخذ و حتى المقدور دادن لينک به مطلب مجاز خواهد بود.

- ديدگاه‌هاى فکرى نويسندگان محترم فانوس لزوماً منعکس کننده آرا گردانندگان وبلاگ گروهى فانوس نيست.

- با ارسال مقالات و نيز مشارکت در تبادل نظرها و بحث ها به پربار شدن محتواى وبلاگ خود «فانوس» يارى رسانيد. فانوس متعلق به همه علاقمندان آينده ايران است.

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

NOQTE

بازگشت به صفحه اصلى